Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy

Poradnik Prasóweczki Prasówki Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy – Softshell to styl tkaniny, który ujawnił się kamieniem milowym w ciągu nowoczesnej odzieży outdoorowej. Gdy jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to silna czy damska kurtka softshellowa powinna koniecznie dotrzeć do waszych szaf.

Softshell ma najodpowiedniejsze zalety hardshsella w twarze oddychającego polaru i obrony przed wiatrem. Z przodu kurtki tego rodzaju nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły więc przed deszczem, jednak jeszcze wyższe oczekiwania użytkowników oraz wzrost technologii przyczyniły się też do powstania softshelli z membranami. Ważna je teraz bez najmniejszego problemu wziąć w biznesach turystycznych.
W głowy z softshellem

Największą różnicą pomiędzy kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, która w wersji „hard” jest stale gładka i błyszcząca, a w wersji „soft” znacznie bardziej przybliżona do bluzy o bardzo ciasnym splocie. Ta niewielka różnica sprawia, że kurtka softshellowa oddaje się idealnym wyjściem dla ludzi, którzy chodzą w obfitości i poszukują odzieży turystycznej.

Tak naprawdę hardshell powinien być eksploatowany przez nas jedynie, gdy pogoda jest znacznie niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa i przez ostatnie wspinaczka może okazać się wielkim wyzwaniem dla polskiego systemu. W wszelkim nowym przypadku możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i tak spowoduje to więcej daleko niż standardowy polar.
W czym softshell jest atrakcyjniejszy?

Kurtki softshellowe w porównaniu do różnych kurtek trekkingowych są bardziej silne na wiatr i wodę i zdecydowanie łatwiej oddychają. Są odpowiednie, nie blokują ruchów ciała, dlatego też ważna w nich z powodzenie uprawiać ruchy na gorącym powietrzu, w obecnym wspinać się na górskie szczyty. Nie bez powodu kurtki softshellowe chciane są bardzo często przez zawodowych sportowców różnych dyscyplin.

Co istotne softshelle są i lżejsze od tradycyjnych kurtek izolacyjnych, szybko można je zdjąć i złożyć do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku przygotuje się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe zawsze są odporne na przenikanie wody. Możemy spokojnie doświadczeń w nich 20-30 minut na dość mocnym deszczu, zanim poczujemy, że zaczyna nam żyć mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która umożliwia dodatkowe ciepło. Stanowią one doskonałe, jeżeli chcecie posiadać coś łatwego do przechowywania na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej intensywnych projektów również nie potrzebujecie, żeby była ona aż tak ciepła, to wtedy model bez podszewki zaprezentuje się z pewnością bardziej podobni.

Kurtki typu softshell są na ogół złe i powinny być noszone dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że wciąż będzie potrafili powodować wszystkie ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie działa w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy kształt i wygląd sprawiają, iż są one znanym wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie całe kurtki typu softshell są zaopatrzone w kaptur. Jeśli samym zadaniem twojej kurtki softshell tworzy żyć służenie ról warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może okazać się korzystniejszym wyjściem. Jeżeli natomiast macie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur zaprezentuje się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych ma te mnóstwo kieszeni. Kieszenie dodają się do przechowywania małych problemów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze oraz własne niezbędne rzeczy. Nie pragniemy w obecnym sukcesu używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments