Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Maski ochronne – kiedy warto je mieć?

Artykuł miesiąca Poradnik Prasóweczki Prasówki

Maski ochronne – kiedy warto je przechowywać? Okres jesienno-zimowy ostatnie moment, w którym jesteśmy wyjątkowo narażeni na choroby górnych dróg oddechowych. W współczesnym okresie dodatkowe zagrożenie dla własnego zdrowia stanowi smog, z którym zmaga się wiele naszych miast. Drinku z najskuteczniejszych sposobów, by zmniejszyć ryzyko zetknięcia z wirusami lub szkodliwymi substancjami zawartymi w powietrzu, jest przechowywanie maseczek ochronnych.

Czym stanowi smog?

Smog to wydarzenie atmosferyczne liczące na współwystępowaniu zjawisk naturalnych (zazwyczaj mgły i bezwietrznej pogody) oraz zanieczyszczeń powietrza (będących skutkiem szkodliwej działalności człowieka). Dlatego także jego firma, powstała przez złączenie dwóch angielskich słów – „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Smog stanowi wybitnie zgubny nacisk na własne zdrowie, dodaje się do występowania wielu chorób, przede każdym schorzeń układu oddechowego, krążenia oraz nerwowego.
Jak zabezpieczać się przed smogiem?

Najodpowiedniejszym sposobem, by ustrzec się przed smogiem jest niewychodzenie z domu. W przypadku większości z nas istnieje to a po nisku nie możliwe. W dni, w jakich stan smogu wzrasta przydatna będzie maseczka antysmogowa. Maski wykonane są w taki system, by filtrować powietrze, i zarazem usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu mina sprawdzi się zarówno w trakcie spokojnych spacerów, kiedy i ćwiczenia sportu.
Jakie wirusy zagrażają nam jesienią i zimą?

Jesienią i zimą nasza odporność znacznie spada, natomiast w powietrzu powiększają się liczne wirusy. To oczywiście a w współczesnym poziomie najczęściej mamy na chorobę, przeziębienie, a dodatkowo inne infekcje górnego układu oddechowego. Choroby te rozprzestrzeniają się drogą kropelkową, a dużo chętnie możemy zarazić się nimi w akcji, autobusie, kinie, i nawet w trakcie zakupów w sklepie. W współczesnych miesiącach usłyszeliśmy również o groźnym koronawirusie z Wuhan, którego liczba ofiar wciąż jest.
Jak zabezpieczać się przed wirusami?

Środków na ochronę przed wirusami jest mało. Najważniejsze jest chronienie higieny osobistej – przede każdym popularne i dokładne mycie rąk. Jeśli jeden z domowników jest słaby ważne jest ponad regularne wietrzenie i wynoszenie mieszkania. Warto również stosować maseczki ochronne. W przypadku zwykłych wirusów najczęściej korzystamy z maseczek chirurgicznych, które mogą być aktywne pod warunkiem, że przeważnie je niszczymy. W różnym przypadku stoją się jedynie miejscem dla wirusów i bakterii, które wciąż wdychamy. Lepszą ochronę ponadto w obecnym przykładu da nam maseczka antysmogowa, gdyż oprócz właściwości antysmogowych, wykonywa ona antyalergicznie i antywirusowo.

żródło Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments