Plastik jest wszędzie, nawet w Twoim posiłku!

Plastik jest wszędzie, nawet w Twoim posiłku!

Warto przeczytać

Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ogromna ilość plastiku nas otacza. Opakowania żywności, zabawki, opakowania leków, długopisy… Rocznie produkuje się aż 400 mln ton plastiku. Nic więc dziwnego, że zanieczyszczenie plastikiem staje się globalnym problemem.

 

Plastikowe butelki PET rozkładają się nawet przez tysiąc lat. Gdyby z plastiku były tworzone trwałe przedmioty, jak np. wysokiej jakości dziecięce zabawki, które mogą posłużyć kilku pokoleniom, problem zanieczyszczenia plastikiem byłby o wiele mniejszy. Jednak często rzeczy tworzone z tego surowca są wątpliwej jakości lub w ogóle jednorazowe. Co więcej, plastik nigdy nie znika ze środowiska w pełni. Rozkłada się stopniowo do mikroplastiku, który znaleziono już nawet w ludzkim organizmie. Zatruwa on całe środowisko. Jest w wodzie, organizmach zwierząt, a przez to nawet na naszych talerzach. Chcąc nie chcąc spożywamy go być może każdego dnia. Czy możemy w jakikolwiek sposób przeciwdziałać temu procesowi?

 

Alternatywy dla plastiku

Nie jesteśmy w stanie wyeliminować plastiku całkowicie ze swojego życia. Nawet leki są umieszczane w plastikowych blistrach. W sklepach często trafiamy na pakowaną w plastik żywność. Skoro nie możemy go całkowicie wyeliminować, czy warto cokolwiek robić w tym kierunku? Oczywiście! Każda zmiana sprzyjająca środowisku jest dobra. Gdyby każdy człowiek na Ziemi wprowadził drobne zmiany, mające na celu redukcję ilości plastiku w swoim życiu, na świecie byłoby o wiele mniej tego tworzywa. Jak więc walczyć z nadmiernym plastikiem?

 

Możemy wybierać alternatywy: produkty w szklanych, metalowych lub papierowych opakowaniach, woreczki na owoce i warzywa zamiast jednorazówek… i produkty z trwałego plastiku, który posłuży nam przez wiele lat. Takie są właśnie dzbanki filtrujące Dafi. Zamiast dziesiątek butelek PET z wodą mineralną, możemy zainwestować w jeden dzbanek filtrujący i zestaw filtrów, który wystarczy nam na długi czas. Dzięki temu możemy cieszyć się czystą wodą do picia, bez wychodzenia z domu. Zapomnijmy o dźwiganiu zgrzewek wody, o wyrzucaniu śmieci i o nadmiernym zanieczyszczaniu środowiska.

 

Dzięki dzbankowi filtrującemu Dafi wymieniamy ogromną liczbę plastikowych butelek na jeden filtr, który wystarcza do oczyszczenia 200 litrów wody. To odpowiednik ponad 130 butelek wody o pojemności 1,5 litra. Czyli zamiast kupować tak ogromną ilość wody butelkowanej i później wielokrotnie wyrzucać tak naprawdę jednorazowe butelki do śmieci, możemy zużyć jeden niewielki filtr.

 

No dobrze, ale co zrobić, gdy musimy wyjść z domu? Przecież nie zabierzemy dzbanka ze sobą! Oczywiście, dlatego Dafi oferuje także butelki filtrujące. Możesz z nich korzystać podczas spaceru lub treningu. Wystarczy uzupełnić je wodą z kranu i gotowe. Możemy pić wodę bez konieczności kupowania butelkowanej. To jedna z niewielkich zmian, które dają zauważalne efekty. I są korzystne dla portfela. Odczujemy to już po kilku tygodniach! Dowiedz się więcej z artykułu: https://dafi.pl/blog/lifestyle/zanieczyszczenie-plastikiem-tak-samo-grozne-jak-globalne-ocieplenie-jak-z-tym-walczyc/ .

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments