Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie sposoby kosmetyczne wybrać?

Poradnik Prasóweczki Prasówki Warto przeczytać

W przypadku wielu z nas zima jest głównie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie motywują do prac fizycznej. Nie wywołując już nawet o zwykłym ruchu na nowym powietrzu… Co znacznie, w sezonie zimowym często przywiązujemy mniejszą wartość nie wyłącznie do pamiętania o sprawność fizyczną, lecz oraz do poziomu swej skóry. Na wesele wiosna jest idealnym czasem na to, aby wrócić do sytuacji i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie sposoby kosmetyczne sprawdzą się w takich okolicznościach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w sezonie zimowym, że wynosić inny przebieg. Wiele zależy tutaj także z rodzaju problemów skórnych, jak i całej kondycji organizmu oraz indywidualnych predyspozycji osoby korzystającej z usług gabinetu kosmetycznego. W takich możliwościach warto również objawiać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie zawsze można zaczerpnąć z kilku innych zabiegów, ponieważ ich zadanie mogłoby sprawić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Gdy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która pozwoli na odbudowanie kondycji skóry po okresie zimowym? Najdoskonalszym wyjściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Gdy już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, lub zatem prawdziwy wybór i czy można je wyprodukować w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych zabiegów jest właściwie duży.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Niestety byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, której w stanie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, ale jeszcze bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jeśli chociaż nie jest nowych przeciwwskazań do danych kuracji, wynikających np. z bliskiego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo dobrych metod. Do najciekawszych środków w obecnym terminie zalicza się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz brak parafinowy na dłonie.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego spowodowania używa się różnego rodzaju kwasy, które, w relacje od gustu i stopnia zaawansowania problemów skórnych, mogą korzystać gorsze czy większe stężenie. Peeling chemiczny powoduje nie tylko na rozwiązanie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i zachęca rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń odnosi się szpatułki emitującej ultradźwięki. Ważna ją zrealizować chociażby w przypadku cery naczyniowej i przyjemnej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się dobrze jako zabieg przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie wyłącznie oczyszcza obszar poddawany kuracji, lecz i poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta metoda sprawdza się także w kuracjach wyszczuplających i modelujących sylwetkę, jak a w terapiach, których projektem jest światowa poprawa stanu cery. Sposoby tego gatunku pozwolą na ograniczenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny przebieg oraz zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z zakresu medycyny estetycznej, która liczy na znacznym wprowadzeniu w skórę wybranego preparatu ze elementami odżywczymi lub leczniczymi. Samą z jej głównych wartości jest zatem możliwość dostosowania procedury zabiegowej do samodzielnego problemu. Co dobre, mezoterapia igłowa sprawdza się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu oraz rozstępów.

Zabieg parafinowy – jedną z stronie ciała, szczególnie narażonych na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych w sezonie zimowym, są dłonie. To odpowiednio na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeśli to borykamy się z punktem wysuszonej i zmęczonej roli w przestrzeniach dłoni, odpowiednim wyjściem będzie brak parafinowy. Preparaty kosmetyczne, które są używane w porządku wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego zakresu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments