Rozmowa kwalifikacyjna nie {musi|wymaga|pragnie} być {straszna|duża|wielka|ogromna|zła|silna|wyjątkowa|niemożliwa}, czyli krótko o {sztuce|pracy|wartości} autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być ogromna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

Prasóweczki

Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być wyjątkowa, czyli krótko o pracy autoprezentacji podczas rekrutacji Wszystek spośród nas, kto kiedykolwiek miał relacja z rekrutacją z pewnością rozumie te dwa uczucia – radości, jeśli nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uzmysłowimy sobie, że przed nami rozmowa, która powszechnie jest bliskim być albo nie być. Jako nie dać się zwariować i rozwiązań do rozmowy rekrutacyjnej z uniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, a my postanowiliśmy wyodrębnić pięć podstawowych zasad, dzięki jakim można przejrzeć na konferencje kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie ukrywaj kogoś kim nie jesteś
Wybierasz okazać się z tej najodpowiedniejszej cechy to popularne. Punkt w tym, że znacznie często poprzez ostatnie badasz udawać kogoś kim nie jesteś. Nie takie podejście robi na Twoją niekorzyść. Bycie sobą ułatwi Ci rozmowę, dzięki czemu robienie spójnego wizerunku nie będzie jak trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach czy za mały krawat sprawi, że nie będziesz dobrze skupiony. Osoba, która będzie z Tobą przedstawiać nie da po sobie poznać, że odkryłam te niedociągnięcia, a nie umknie zatem jej pomocy. Pamiętaj, że pierwszego doświadczenia nie odda się zrobić dwa razy. Zdrowy i estetyczny ubiór to pozycja.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który różnie że się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy poruszające się ręce będzie skomplikowaniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe wrażenie pewności doda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z dalekim pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Da Ciż wtedy pewności siebie i pozwoli opanować stres.

4. Konkretne informacje.
W własnych wypowiedziach skup się na dokładnych radach oraz odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, zaznajom się z zarządzanymi poprzez niego zadaniami, aktualnościami a wszystkim pozostałym, co jest dla Ciebie dobre, a może jeszcze zaplusować. Na pytania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które ponadto będą spływać z elementu nie mogą Ci w kupieniu nowej funkcji. Przez takie wypowiedzi osoba przeprowadzająca rekrutację może bardzo łatwo przestać nas słuchać, co znacznie nie przemieszcza się na wynik żadnych spotkań, a zgłasza tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Widzenie na granicę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w odległości powoduje, że odbiór naszej postawy jest bardzo negatywny. Nasz rozmówca będzie brał wrażenie, że chętny nie jest myślami, a ciałem na rozmowie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, że będziemy grani jako kobiety pewne siebie i ułatwi rozmowę rekrutacyjną.

Możesz być widoczny, że gdyby zaproszono Cię na rozmowę rekrutacyjną, to Twoje kompetencje są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właściciela i nic nie idzie na ścianie, aby dać z siebie maksimum na rozmowie, w czym może pomóc Ci słuchanie tych prawd. A co z brakami? Wszystek je robi – trzeba tylko umiejętnie czerpać spośród nich wnioski. Jeśli jesteś interesuj, które spośród nich są najczęstsze, zatem na blogu Sellwise znajdziesz więcej na owy materiał.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments